Panele i meble we wnętrzach

Dom

Podczas urządzania mieszkania często zastanawiamy się nad tym jak prawidłowo połączyć barwy. Dylemat stanowi między innymi to czy jasne meble można połączyć z ciemną podłogą oraz to czy beżowa podłoga będzie pasowała do kolorowych ścian. Każde z rozwiązań zastosowanych we wnętrzach ma swoje wady i zalety. Warto poznać każde z nich, by dokonać świadomego wyboru.

Do jasnej podłogi możemy dobrać tak naprawdę każdy kolor. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Pomieszczenie należy więc potraktować całościowo i spojrzeć na nie krytycznym okiem. Jeśli zależy nam na tym, by optycznie powiększyć pomieszczenie warto postawić na meble i ściany w podobnej kolorystyce co podłoga. Posiadając jasne panele drewniane możemy więc wybrać jasne meble, które sprawią, że pomieszczenie będzie harmonijne i spójne. Jedną z bezpieczniejszych opcji jest wybór mebli w kolorze zbliżonym do paneli. W takim przypadku jednak przydadzą się jakieś dodatki w kontrastowym, intensywniejszym kolorze, by pomieszczenie stało się bardziej wyraziste. Meble możemy również wybrać o dwa tony ciemniejsze od jasnej podłogi. Jest to bezpieczna i uniwersalna zasada przy wyborze dodatków do jasnych paneli. W ten sposób z pewnością nie popełnimy błędu. Możemy również pokusić się o odważne rozwiązanie jakim jest wybór ciemnych mebli do jasnej podłogi. Takim sposobem możemy uzyskać bardzo ciekawy kontrast. Jeśli jednak nie lubimy aż tak eksperymentować we wnętrzach lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania.

Do jasnych mebli we wnętrzu sprawdzą się oczywiście jasne panele. Jednak jeśli posiadamy już we wnętrzu meble, a planujemy do nich dobrać odpowiedni kolor podłogi warto zastanowić się nad ciemniejszymi panelami. W tym przypadku również warto postawić na zasadę dwustopniowej różnicy pomiędzy odcieniami paneli i mebli. Podłoga ciemniejsza o dwa tony to wybór bezpieczny i z pewnością sprawdzi się w każdym wnętrzu. W tej sposób uzyskamy również efekt harmonii i spójności. W przypadku wybierania kolorów mebli i podłogi lepiej unikać barw identycznych. W ten sposób uzyskamy efekt zlewania się poszczególnych elementów pomieszczenia.

Posiadając ciemną podłogę wnętrze od razu kojarzy się z elegancją i stylem. Jednakże taka podłoga sprawdzi się w pomieszczeniach dużych i dobrze doświetlonych. Ciemna podłoga optycznie pomniejsza pomieszczenie, dlatego w przypadku niewielkich przestrzeni trzeba na ten wybór uważać. Możemy bowiem nieświadomie zmniejszyć sobie pomieszczenie, a ciemna podłoga przytłoczy całe wnętrze. Ciemne meble połączone z ciemną podłogą to również bardzo odważny krok aranżacyjny. W ten sposób z pewnością uzyskamy bardzo stylowe i ciekawe wnętrze jednak warto zastanowić się nad tym, czy będziemy dobrze czuli się w takim wnętrzu. Ciemne kolory mogą bowiem przytłaczać, zwłaszcza we wnętrzach, do których nie dociera wiele światła słonecznego. W mniej nasłonecznionych wnętrzach lepiej jest zatem wybrać kolory jaśniejsze, które nie przytłaczają. Jednak nie jest to konieczność. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać i w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej.

Jasne podłogi i meble są również najlepszym rozwiązaniem w przypadku osób, które lubią eksperymentować z ciekawymi dodatkami. Jasne kolory będą bowiem stanowić idealne tło dla reszty kolorów i faktur. W takim przypadku nie jest trudne szaleństwo z dodatkami, gdyż do jasnych wnętrz możemy wprowadzić tak naprawdę każdy kolor. Będzie to też idealne rozwiązanie dla osób, które lubią często zmieniać kolory we wnętrzach. Możemy bowiem za pomocą kilku dodatków całkowicie zmienić wygląd całego pomieszczenia. Zatem na pytanie jak dobrać panele do mebli nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać i w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej. Należy pamiętać, że od tego zależy wygląd naszego pomieszczenia.

Dom
Jak właściwie zadbać o podłogę?

Bez względu na to jaki rodzaj podłogi posiadasz w swoim domu, ważna jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja podłogi. Drewno to jeden z najchętniej wybieranych materiałów podłogowych. Właściwa ochron a drewna wymaga od użytkownika regularnej pielęgnacji. Właściwie czyszczenia i konserwacja z pewnością pozwolą cieszyć się pięknym wyglądem desek na wiele lat. …

Dom
Odkryj 3 sposoby na ochronę pomieszczeń przed nagrzaniem.

Chociaż i po zimowej szarości z utęsknieniem czekamy już na lato, wysokie temperatury w tym i okresie od paru to mocnych lat dają nam naprawdę we znaki. Ty też i tęsknisz z ciepłem i takowym to słońcem, ale i zaczynasz się obawiać, że niedługo zaczną Ci tak naprawdę doskwierać upały? …

Dom
Płyta OSB na dom, podłogę i dach

W dzisiejszych czasach płyta OSB jest wszechstronnie wykorzystywana we współczesnym budownictwie. Często stanowi elementy konstrukcyjne, ale również doskonale sprawdza się w wykończeniach. Płyta, choć może nam bardzo pomóc jest dość niedoceniana w dzisiejszych czasach. Zastanawiasz się czy warto postawić na płytę OSB i chcesz się dowiedzieć więcej na jej temat? …